Skip to main content
PIRANHA_URODZINY_211121

Data

gru 05 2021
Expired!

Czas

18:00 - 23:00

Angrrsth, Las Trumien i Wij wystąpią w Toruniu z okazji ósmej rocznicy działalności Piranha Music

Piranha Music to toruńska inicjatywa bookingowa stacjonująca w Toruniu i organizująca koncerty głównie dla fanów cięższego grania, a od niedawna również niezależny label. Z okazji nadchodzącej, 8. rocznicy działalności, juz w niedzielę 5. grudnia odbędzie się specjalny koncert jubileuszowy!

Na scenie klubu NRD zaprezentują się związany z labelem sludge / doomowy projekt LAS TRUMIEN, coraz prężniej działający lokalny, black metalowy ANGRRSTH oraz zjawisko ostatnich miesięcy – warszawski WIJ!

Toruński zespół ANGRRSTH zadebiutował w 2018 roku EPką „Znikąd” i z miejsca przykuł uwagę fanów grania spod znaku black / death metalu. Trzy lata później swoim debiutanckim długogrającym albumem „Donikąd” (Godz ov War) udowodnili, że nie byli tylko sezonową, lokalną ciekawostką. Choć album pełen jest niebanalnych tekstów, ciekawych aranżacji i pięknych melodii, to jednak wszystko zgrabnie schowane jest za pełnymi nienawiści riffami i pędzącą na przód sekcją rytmiczną, dając finalnie nic innego, jak solidny, ekstremalny BLACK METAL. Grudniowy koncert będzie pierwszym występem Angrrsth na własnym podwórku od prawie 3 lat!
LAS TRUMIEN to katowicko-wrocławska kolaboracja, skupiająca się na wszelkich złych czynach, jakich dopuścił się człowiek. Piwniczny sludge wymieszany z doomem plus polskie teksty bazujące na prawdziwych zbrodniach dokonanych przez najgorsze kreatury, jakie zrodziła nasza planeta. W skład zespołu wchodzą muzycy m.in. Mentora, O.D.R.A. i wielu innych kapel. Od początku działalności wydają się w labelu Piranha Music, mając na koncie 3 materiały: EPkę z 2020 roku, debiutancki długogrający album „Licząc Umarłych” oraz najnowszą EP „Więcej śmierci„, której premiera miała miejsce w listopadzie 2021.
WIJ to sześcionogi, trzygłowy stwór wypełzający nocami z warszawskich piwnic. Chrzęszcząc snuje w swoim ojczystym języku pieśni o tajemnicach przedwiecznych. Trio tworzą: Maria aka Tuja Szmaragd dająca głos i teksty, Grzegorz z gitarą barytonową i Miko na bębnach. Muzycy udzielali się wcześniej w składach o sporej rozpiętości gatunkowej: The Real Gone Tones, Modernmoon, Elvis Deluxe, Coalition, Komety, Snowgroomers, Soulburners. Muzyka Wija łączy inspiracje rockiem i proto-metalem z lat 70. z ciężarem właściwym późniejszym dekadom, balansując między przeszłością a przyszłością. Surowe i minimalistyczne brzmienie łączy z mocnym kobiecym wokalem i polskimi tekstami. W Toruniu promować będą swój fantastyczny, wydany niedawno debiutancki album „Dziwidło” (Heavy Medication Records).
Koncert odbędzie się 5 grudnia w klubie NRD w Toruniu, przy ulicy Browarnej 6. Otwarcie bramki o godzinie 18:00, natomiast same koncerty rozpoczną się o 19:00. 

Skomentuj