Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wolves in the Throne Room we Wrocławiu

18 listopada 2017

Into the Abyss On Tour zaprasza na koncert

WOLVES IN THE THRONE ROOM
Black Metal – U.S.
website: www.wittr.com
facebook: www.facebook.com/wolvesinthethroneroom

support:
WIEGEDOOD
Black Metal – Belgia
facebook: www.facebook.com/wiegedood
bandcamp: https://wiegedood.bandcamp.com/album/de-doden-hebben-het-goed-ii 

BILETY:
60 zł – przedsprzedaż tylko w sklepie http://http://intotheabyssfest.8merch.com/services/store (na bramce wymiana na bilet kolekcjonerski)
70 zł – przedsprzedaż w punktach sieci Ticketpro (EMPiK, Media Markt itp.)
80 zł – w dniu koncertu

Drzwi: 19.00, start: 20.00

Opis:
WOLVES IN THE THRONE ROOM
Black Metal (USA)
Będący zmorą recenzentów próbujących dociec, czy to faktycznie Black Metal, czy zdecydowanie coś więcej, WOLVES IN THE THRONE ROOM z pewnością nie daje się wtłoczyć do konkretnej szufladki stylistycznej. Muzycy ze stanu Waszyngton Black Metal obrali sobie jako gatunkowy punkt wyjścia, co potwierdza choćby zawartość wydanego w 2006 roku debiutanckiego „Diadem of 12 Stars”, ale im dalej na kolejnych krążkach w przysłowiowy las („Two Hunters”, 2007; „Black Cascade”, 2009; „Celestial Lineage”, 2011; „Celestite”, 2014), tym bardziej niejednoznaczne i nieoczywiste dźwięki kreowali. Długie i rozbudowane, transowe i hipnotyczne, a na „Celestite” już tylko instrumentalne. A poza tym? Poza tym nigdy nie można mieć pewności, w jakiego rodzaju muzyczną podróż wyruszy prowadzona przez braci Weaver formacja. W każdym razie nadchodzący krążek, „Thrice Woven”, którego premiera ma mieć miejsce 22 września, to powrót do bardziej agresywnych blackmetalowych brzmień, co potwierdziły single „Angrboda” oraz „Born From the Serpent’s Eye”, choć bez przepięknych ambientowych intr i outr się nie obyło. Lecz za nie również kochamy Wilki, bo ten zespół można albo kochać albo nienawidzić. My kochamy Wilki. A za co ? Za hipnotyczną, podszytą furią albo nostalgią muzyczną wyprawę w krainę nieokiełznanej Natury.

WIEGEDOOD
Black Metal (Belgia)
Potędze black metalu nie oparli się muzycy znanych belgijskich załóg AMENRA, OATHBREAKER czy HESSIAN. Na co dzień parający się post metalem młodzieńcy zdecydowali się powołać zespół, który za pewne miał być wentylem bezpieczeństwa dla ich skołatanych awangardową twórczością głów. Płyty WIGEDOOD „De Doden Hebben Het Goed” z 2015 oraz wydana w 2017 „De Doden Hebben het Goed II” to uderzenia potężne, mroczne i gwałtowne, lecz nie pozbawione medytacyjnych wycieczek. Jednak druga płyta częściej ucieka w black metalową dzikość i agresję, charakterystyczną do dokonań Gorgoroth, Marduk czy Tsjuder. Rogaty na pewno przebiera kopytami.

 

Szczegóły

Data:
18 listopada 2017

Miejsce

Klub Firlej
Grabiszyńska 56
Wrocław,
+ Google Map