Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Southern Discomfort #55 – Dirge, Hegemone, Moanaa

21 października 2018

 

✙ DIRGE (Francja) – post metal

https://www.facebook.com/DIRGE.fr/
https://dirgeparis.bandcamp.com

Jeśli chcesz usłyszeć jak ten gatunek powinien brzmieć, to musisz wpaść na ich gig. Dirge są aktywni od 1994 roku czyli wcześniej niż Isis, Amenra czy Cult Of Luna (z resztą nie ustępują im niczym, serio serio – posłuchaj).

✙ HEGEMONE (Poznań) – post metal

https://www.facebook.com/Hegemonepzn/
https://hegemone.bandcamp.com

Początek kapeli sięga roku 2010. Zaczęło się jako odskocznia od old-school’owego thrash metalowego grania. Po kilku wizytach różnych muzyków skład zaczął się stabilizować z początkiem roku 2012. Od tamtego momentu rozpoczęła się wędrówka stworzona z furii, ciężaru, melancholii oraz psychodelii. Nie ma tu drogi, celu. Jest chwila rozkwitu dewastacji. Więcej nie będzie zapisane…

✙ MOANAA (post metal, Bielsko-Biała)
https://moanaa.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Moanaaband/

Wywodzący się z południa Polski kwintet zdołał dotychczas wydać własnym sumptem debiutancką płytę „Descent” (2014), a także wielokrotnie prezentować się na krajowych scenach, w tym m.in. podczas trasy Days of No Light wraz z Blaze of Perdition i Mord’A’Stigmata (2015), a także Castle Party w Bolkowie (2016). Ich ostatni album„Passage” to dowód, że najlepsze zespół ma dopiero przed sobą. Album, zarejestrowany w Heaven’s Sound przez Marcina Piekło i słynnym Czyśccu przez Nihila, a zmiksowany w Satanic Audio przez Haldora Grunberga to bilet do wyjątkowo bogatego i przestrzennego świata Moany. Radzimy pospieszyć się z wejściem na pokład. Podróż właśnie się zaczyna.

Szczegóły

Data:
21 października 2018

Organizator

Southern Discomfort
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/southerndiscomfortkrk?ref=stream&fref=nf

Miejsce

Warsztat
Zabłocie 9a/9b
Kraków, 30-701 Polska
+ Google Map