Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pillorian i Valborg w Klubie U Bazyla

9 kwietnia 2017 / 20:00 - 23:00

pillorianUmarł król, niech żyje król. Na ruinach Agalloch powstał Pillorian. Na trasie promującej debiutancki album, nowy zespół Johna Haughma zawita na jedyny polski koncert, 9 kwietnia w poznańskim Klubie u Bazyla.

Left Hand Sounds przedstawia:

Pillorian (US)
Valborg (DE)

9 kwietnia 2017
Klub u Bazyla (ul. Norwida 18A), Poznań
bilety: https://goo.gl/B74wZT
event: https://goo.gl/oM1QUd

PILLORIAN

Rozpad Agalloch – The Official Page był jednym z najważniejszych wydarzeń 2016 roku na scenie metalowej. Pozostawiwszy po sobie pokaźny dorobek, mistrzowie atmosferycznego metalu z USA zakończyli działalność, a każdy z muzyków poszedł we własną stronę. Lider i główny kompozytor Agalloch, John Haughm nie czekał ani chwili z podjęciem nowej działalności. Zaprosił do współpracy Stevena Parkera (Maestus/ex-Arkhum) i Trevora Matthewsa (Uada) i razem rzucili się w twórczy wir. Efektem ich spotkania jest Pillorian. Muzyka grupy czerpie zarówno z black metalu, mrocznego folku i awangardy, nosząc znamiona charakterystycznego stylu Haughma. Właśnie zakończyły się prace nad długogrającym debiutem zespołu. Ujrzy on światło dzienne na początku 2017 r. nakładem Eisenwald. Grupą z miejsca zainteresowali się włodarze holenderskiego Roadburn Festival, zapraszając na kolejną edycję. Nim jednak do niej dojdzie, Pillorian wystąpi w Polsce. 9 kwietnia w Poznaniu będziemy świadkami narodzin czegoś nowego, to pewne.

FFO: Agalloch, Uada, Dissection
Fb: www.facebook.com/Pillorian/

VALBORG

Jeden z nieodkrytych czarnych diamentów niemieckiej sceny odwiedzi Polskę, towarzysząc Pillorian w europejskiej trasie. Choć tajemnicza formacja z Bonn istnieje już kilkanaście lat, a pochwał nie szczędził jej nawet sam Tom Gabriel Fischer (Triptykon, ex-Celtic Frost), wielu nie miało okazji poznać jej twórczości. Koncert w Klubie u Bazyla będzie ku temu świetną okazją. Valborg to magia i przepastna soniczna czerń. To diabelski magnetyzm i mroczny puls zaklęty w dekadenckiej death/doom metalowej formule. Warto będzie ulec ich urokowi.

„Blitz aus Sodom” (audio): http://youtu.be/16lU2r2ZakE
FFO: Celtic Frost, Type O Negative, Bohren & der Club of Gore, Killing Joke
Fb: www.facebook.com/valborgband

Szczegóły

Data:
9 kwietnia 2017
Czas:
20:00 - 23:00

Organizator

Left Hand Sounds
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/lefthandsoundsorg?fref=ts

Miejsce

Klub u Bazyla
Ul. Norwida 18 A
Poznań,
+ Google Map