Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pestilent Assault IV: Thornafire, Divide, Unblessed Affliction w Krakowie

19 lipca 2018

 

W połowie lipca do Polski na trzy koncerty zawitają death metalowi wyjadacze z THORNAFIRE. Zespół wystąpi w Krakowie, Katowicach i Bielsku Podlaskim.

Chilijskie trio, które z niejednego pieca chleb już jadło odbywa właśnie swoją piątą europejską trasę, promującą ich ostatni, czwarty album „Magnaa” wydany przez FDA Rekotz. W Polsce pojawią się po raz trzeci. Można się po nich tradycyjnie spodziewać ognistych koncertów na pełnej kurwie, w typowo południowoamerykańskim stylu. Oprócz utworów z ostatniej płyty, należy oczekiwać, że w repertuarze Chilijczyków znajdą się również fragmenty trzech poprzednich albumów, wydanych w barwach kultowej Ibex Moon Records.
https://www.facebook.com/thornafire
https://www.youtube.com/watch?v=sWlyP5YWiSo

Podczas polskich koncertów wspierać ich będą pochodzący z Kilonii Niemcy z Divide. Zespół ma na koncie jeden duży album „Messiah of Mutilation” (2013) oraz dwa mini albumy: „Lazarus Pit” (2016) oraz najnowszy „Fornicate Within Fire” (2017). Death metal w ich wykonaniu przywodzi na myśl dokonania ich rodaków z Purgatory oraz nosi znamiona wyraźnych fascynacji Bolt Thrower, Sinister, Carcass i naszym Vader. Nie zabraknie więc ni mocy, ni melodii, a tym bardziej odpowiedniej dozy techniki. 
http://www.facebook.com/dividemetal
https://www.youtube.com/watch?v=t7xln7tP8oE

Koncert otworzy krakowska formacja Unblessed Affliction. Zespół para się techniczną, na wskroś nowoczesną stroną death metalu, nawiązując do krakowskiej tradycji łamania riffów spod znaku Sceptic, Atrophia Red Sun czy Decapitated. W tym roku zadebiutowali materiałem „Vultures”, który znamionuje niemały potencjał i spore ambicje. Warto sprawdzić na żywo.
https://www.facebook.com/UnblessedAffliction/
https://www.youtube.com/watch?v=4idgA4o1yTs

Wizyta Thornafire w Krakowie to także znakomity pretekst do reaktywacji po 6 latach niebytu imprezy Pestilent Assault, której poprzednie edycje odbywały się w latach 2010 – 2012.

Ponadto Thornafire i Divide wystąpią:

17 lipca 2018 –Bielski Dom Kultury, Bielsk Podlaski, ul. 30go maja 2
Rockowy Bielsk vol. 2 https://www.facebook.com/events/2022054397823931/
Supporty: Aterra, ArtSquad

18 lipca 2018 – Klub FAUST, Katowice, ul. Złota 1
Night of Terror 39 https://www.facebook.com/events/273574609884987/
Supporty: Moulded Flesh, Indignity

Szczegóły

Data:
19 lipca 2018

Organizator

Mythrone Promotion
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/mythroneprom/

Miejsce

Cemetery Pub
Grodzka 42
Kraków,
+ Google Map