Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nytt Land w Gdańsku

9 sierpnia

 

NYTT LAND [dark shamanic folk. Rosja]

Magia pradawnej północy, czyli muzyka balansująca na granicy szamańskiego ambientu I tradycyjnego skandynawskiego folku, zrodzona w sercu Syberii..
Instrumenty stworzone przez samych muzyków budzą coś duchowego, dawno już zapomnianego, dudnienie bębnów wzmocnione śpiewem gardłowym prowadzi szamanów przez ścieżki potężnej tajgi..
NYTT LAND inspiruje się tradycyjną muzyką tubylczych ludów Syberii, staro nordycką poezją i klimatem norweskiego black metalu, ich twórczość od zeszłego roku wydaje angielska Cold Spring która w niektórych kręgach jest już wytwórnią kultową. Wszystkie utwory zostały nagrane I zmiksowane w najlepszym rosyjskim studio jakim jest Radio Sibir, co mocno wpłynęło na jakość dźwięku I klimat. Zespół na swoim koncie ma już wydanych pięć dużych albumów: „Nytt Land” [Sulphur Flowers. 2014], „Hávamál” [Crush The Desert Rec. 2015], „Sköpun” [Sulphur Flowers . 2016], „Fimbulvinter” [Cold Spring. 2017] oraz najnowszą „Odal” [Cold Spring. 2018], do tego wszystkiego jeszcze parę singli i epek. Zespół tworzą : Anatoly Pahalenko, Natalya Pahalenko, Sergey Silitcky.
Dla fanów Warduny i Forndom pozycja obowiązkowa!

https://nyttland.bandcamp.com

Wjazd: 35 pln

Więcej info niebawem ..
Zapraszamy !

Szczegóły

Data:
9 sierpnia

Miejsce

„PROTOKULTURA” KLUB SZTUKI ALTERNATYWNEJ
Niterów 29B
Gdańsk, 80-001
+ Google Map