Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nuclear Holocaust – Brüdny Skürwiel – Cemetery Whore w Krakowie

25 lutego 2017

Prymitywnie. Chamsko. Bezpośrednio. Prosto.
Dwa młode zespoły, które na przestrzeni ostatnich dosłownie lat, przejechały niczym taran przez polskie podziemie.

Nuclear Holocaust i Brüdny Skürwiel znani są z tego, że lubią przejechać wspólnie cały kraj, żeby wylądowac w końcu w jakiejś piwnicy grając dla maniaków najbardziej śmierdzących i oldschoolowych odmian metalu.

Tym razem sojusz zawita do Krakowa, a wesprze ich tu lokalny Cemetery Whore. To będzie ciężka noc!

Nuclear Holocaust (grind/thrash) – sprawdzone w koncertowych bojach, grindowe komando ze Świdnika! Końcem czerwca 2016 w barwach Selfmadegod wypuścili długograja „Overkill Commando” i należy oczekiwać, że mocno przypierdolą na koncercie materiałem z tego krążka, okraszając go numerami z wczesniejszejj demówki „Mutant Inferno”.

Brüdny Skürwiel (black/thrash) – po dwóch latach przerwy – po raz drugi w Krakowie! Bluźnią, odwracają krzyże, obrażają wszystkie znane człowiekowi świętości. Nagrywają tylko na setkę, wydają tylko kasety i winyle a szerzej publice spodobali się głównie dzięki swojemu bezkompromisowemu podejściu i rozbrajającej szczerości. Jak sami zaznaczają – w dupie mają oferty wydania pełnego albumu na CD, czy też promocję ich muzyki w komercyjnych mediach; ponieważ ponad wszystko ukochali sobie oldschoolowe podziemie i nie zamierzają się wychylać ani odrobinę wyżej. Choć w ich utworach słychać zarówno wpływy rock’n’rolla w stylu Midnight, Gehennah; jak chamskiego black/thrahu w stylu Desaster, Witchmaster; oni sami uwielbiają określać siebie „gwałcącym chrystusa black/thrashem” i jak mówią – brzydzą się utworami składającymi się z więcej niż trzech riffów i poruszającymi tematykę inną tematykę bluźnierstwo. Chamski, prostacki i prymitywny rock’n’roll/black/thrash. Na koncie kilka kaset, winylowy split z bogami z Nunslaughter i niezliczona ilość zagranych koncertów.

Cemetery Whore (oldschool death metal) – Cemetery Whore zostało powołane do życia pod koniec 2014 w Krakowie.Zespół hołduje starej szkole death metalu spod znaku Asphyx, Autopsy, Possessed czy Morgoth z wpływami Necros Christos i Grave Miasma. Na początku 2015 roku zespół nagrywa demo „Into the cunt of the Cemetery Whore”, które ukazało się na splicie „Infected by oldschool” wydanym przez Defense Records. W połowie 2016 roku Cemetery Whore wypuściło kasetowe demo „Deathlike Passages” z dwoma nowymi utworami i coverem Necros Christos. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który ma ukazać się w drugiej połowie 2017 roku.

Dokładna godzina i cena biletów – wkrótce.

Szczegóły

Data:
25 lutego 2017

Miejsce

Kawiarnia Naukowa
Dajwór 16
Kraków,
+ Google Map