Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mastodon – Gdańsk, B90

4 lipca 2017 / 19:00 - 23:30

105zł - 120zł

Powstały w 2000 roku amerykański kwartet wystąpi w Polsce podczas najbliższej, letniej trasy po Europie. Grupa przyjedzie do nas promować swój najnowszy album „Emperor Of Sand”, którego premierę przewidziano na 31 marca bieżącego roku. W Gdańsku z pewnością nie zabraknie również utworów znanych z wcześniejszych albumów grupy, takich jak: „Once More ‚Round The Sun” czy „Leviathan”.

Rewelacyjny Mastodon pojawi się 4 lipca w gdańskim klubie B90. Przedsprzedaż biletów na koncert ruszy w najbliższy czwartek (09.03.2017) o godzinie 10:00.

MASTODON (USA) progresive rock, stoner, rock’n’roll:
Są takie zespoły, na których płyty i koncerty czeka się z wielkim podnieceniem. Powstały w 2000 roku w Atlancie kwartet Mastodon, do takich wykonawców należy. Zaczynali od surowego, ciekawie zaaranżowanego sludge’u z elementami muzyki, którą źródła najczęściej nazywają progresywnym metalem (płyty „Remission”, „Leviathan”), by trzecim albumem, „Blood Mountain”, zademonstrować wielką sympatię do stonera i bardziej klarownego, głębszego brzmienia. A potem porozstawiali wszystkich po ścianach koncepcyjnym dziełem „Crack The Skye” z 2009 roku. Płyta otarła się o pierwszą dziesiątkę „Billboardu”. Nie, żeby Mastodon pożądał mainstreamowej popularności, ale uznanie ze strony głównego nurtu jest godne odnotowania. Przejawiło się ono również w trzech nominacjach do Grammy.
Po 2009 roku Mastodon bezdyskusyjnie gra w pierwszej lidze sceny metalowej. Status ten zawdzięcza również nieco mniej eksperymentalnym płytom „The Hunter” (nominacja do Grammy za kawałek „Curl Of The Burl”) i „Once More ‚Round The Sun” (nominacja do Grammy za „High Road”). Grali już u nas, głównie na festiwalach, raz w klubie. W klubie pojawią się również tym razem, promując kolejną płytę, „Emperor Of Sand” (premiera 31 marca). Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę podczas występu. Jak na muzycznych wizjonerów przystało.
Sprawdź, jeśli lubisz: Gojira, Baroness, Kylesa, High On Fire…
http://www.mastodonrocks.com/
https://www.facebook.com/Mastodon
https://www.youtube.com/watch?v=Og39iIBeOHI

Zagrają:
MASTODON (USA) progresive rock, stoner, rock’n’roll
+
Support

Bilety dostępne w sprzedaży od czwartku 09.03.2017 (godzina 10:00)

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub

Szczegóły

Data:
4 lipca 2017
Czas:
19:00 - 23:30
Koszt:
105zł - 120zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1218763994840146/

Organizator

Knock Out Prod.
Strona internetowa:
knockoutprod.net

Miejsce

B90
Elektryków
Gdańśk, 80-863 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.b90.pl