Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dragon i Post Profession w Krośnie

13 października 2018

 

Rock Klub Iron zaprasza na koncert zespołu DRAGON & Post Profession! 

rezerwacja pod nr tel: 509 987 566

wstęp: 30 zł- w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu

DRAGON powstał w Katowicach w 1984 roku. Od początku zamiarem zespołu było granie “najszybciej i najostrzej, jak to tylko możliwe”. Po początkowym okresie, gdy zespół budował swą popularność serią koncertów klubowych i szkolnych (wszyscy muzycy byli jeszcze nastolatkami) dużą popularność na scenie metalowej Dragon zdobył udanym występem na Metalmanii ‘86. 
W konsekwencji świetnie przyjętego koncertu, Dragon podpisał kontrakt menedżerski z Metal Mind Production. Wkrótce pojawiły się pierwsze nagrania – składanka “Metal Invasion” i split koncertowy z występu na kolejnej Metalmanii – 1987.
W tymże 1987 roku na Dragona spadł duży cios – do odbycia obowiązkowej dwuletniej służby wojskowej powołany został lider formacji – gitarzysta Jarek “Gronoss” Gronowski. Po jego nieobecność zespół wciąż jednak występował, grając z składzie czterosobowym, występując z wielkim powodzeniem na kolejnych odsłonach Metalmanii oraz na festiwalu w Jarocinie, gdzie w roku 1988 został jednym z laureatów.
W 1989 roku wydana została debiutancka płyta – “Horda Goga”. Płyta cieszyła się ogromną popularnościa, z biegiem lat osiągając status kultowej pozycji polskiego metalu. W tym okresie Dragon był obok Kata, Turbo czy Vadera, jedną z najpopularniejszych formacji metalowych w Polsce.
W tym samym 1989 roku doszło w Dragonie do dużych zmian. Po zakończeniu służby wojskowej Jarek Gronowski musiał praktycznie reanimować zespół, z grupy odeszli bowiem, wyjeżdżając z Polski – charyzmatyczny wokalista Marek Wojcieski i basista Krzysztof Nowak. Na ich miejsce Gronoss do zespołu dołączyli Adrian “Fred” Frelich i Grzegorz “Demon” Mroczek. 
Wraz z nowym składem zmienił się nieco charakter muzyki Dragona – szybki, drapieżny thrash metal znany z “Hordy Goga” nabrał cech wczesnego death metalu – pojawił się growling, blast beat i brutalne, ciężkie brzmienie. Kolejną płytę – wydany w 1990 roku, concept album “Upadły Anioł” polski wydawca reklamował jako “first death thrash album in Poland”. Płyta została wkrótce wydana również, w wersji anglojęzycznej na Zachodzie. Dragon promował “Fallen Angel” wspólnymi koncertami z m.in. Death i Kreator.
W 1991 roku grupa nagrała kolejną płytę – “Scream Of Death”, promowaną koncertami u boku Morbid Angel i Sadus. Niestety, muzycy, niezadowoleni ze zbyt ich zdaniem słabej promocji na Zachodzie, zerwali kontrakt z Metal Mindem. To spowodowało, że kapela nie mogła przez dwa lata wydać nowego materiału, bardzo trudno było również o koncerty. 
Kolejna płyta, “Sacrifice” wyszła dopiero w 1994 roku, w bardzo ograniczonym nakładzie i tylko w wersji kasetowej. Brak koncertów, jakiejkolwiek promocji i dobrej dystrybucji nie przyczynił się do sukcesu albumu, w zespole narastało zniechęcenie. Ostatnie wydawnictwo pod nazwą Dragon to wydany w 1999 roku, różny stylistycznie od dotychczasowej muzyki zespołu Dragona, oscylujący bliżej klasycznego hard rocka z elementami industrialu album “Twarze”. Po jego wydaniu Dragon zawiesił działalność.
W 2016 roku pojawił się pomysł festiwalu “Metalmania ‘86 30 lat później”, gdzie również miał wystąpić, reaktywowany tylko dla zagrania tego jednego koncertu, Dragon. “Metalmania” ostatecznie nie doszła do skutku, ale wspólne, udane próby ponownie rozpaliły w muzykach metalowe szaleństwo. Na miejsce chorego Grzegorza Mroczka do Dragona dołączyła legendarny basista Kata – Krzysztof “Fazee” Oset.
Grana wiosną 2017 trasa Reunion tour przypomniała Dragona metalowej publiczności. Ośmielony świetnym przyjęciem fanów zespół przygotowuje w tej chwili materiał na nową płytę.
Skład zespołu:
Jarek “Gronoss” Gronowski – gitara
Adrian “Fred” Frelich – wokal
Krzysztof “Fazee” Oset – bas
Krystian “Bomba” Bytom – bębny

POST PROFESSION
12 listopada 2004 roku Miłosz Płachciński, Maciej Narski, Piotr Czernik i Piotr Smoki w garażowych warunkach założyli POST PROFESSION. 
W roku 2005 zespół wydał pierwsze demo zarejestrowane przez Mariusza Musialskiego, a w 2007 roku ukazała się druga demówka nagrana przez Marka Woźniaka. 
W między czasie kapela koncertowała z autorskim materiałem. Sytuacja była niezmienna do 2008 roku, kiedy do zespołu dołączył wokalista Grzegorz Bodzioch (Bodek). 
Od 08.08. 2008 do chwili obecnej Post Profession występuje w pięcioosobowym składzie grając koncerty przed krajowymi gwiazdami takimi jak: Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Virgin Snatch, Frontside, Horrorscope, Alastor i innymi. 
23 stycznia 2010 roku ukazał się minialbum zespołu „Between the Devil And the Deep Blue Sea” nagrany w PPstudio przez Huberta Nowaka. 
4 sierpnia 2010 roku z inicjatywy kalifornijskiej wytwórni fonograficznej 272 Records, Post Profession podpisał umowę na opublikowanie utworu „Immortal Heart” na płycie „Kill City vol.26” wydanej w USA. 
02.06.2012 roku dzięki głosom internautów zespół wystąpił na festiwalu Metalfest Open Air Poland, na którym głównymi gwiazdami byli: Megadeth, Kreator, Soulfly, Death Angel 
02.06.2012 to także oficjalna data wydania debiutanckiej płyty „A Few Minutes Before…” zrealizowanej w PPstudio (wokale, perkusja) przez Huberta Nowaka i w ZedStudio (gitary, bas, mix, mastering) przez Tomasza Zalewskiego. Wkrótce potem krążek doczekał się wielu bardzo dobrych recenzji i opinii (Rock Megastacja, RockArea, Progrock, Metal Mundus, MLWZ, Mundo Rock&Heavy Webzine desde CHILE, Antyradio, Radio Revolta) 
09.09.2014 roku zespół wydał swoją drugą płytę „Frozen Feelings” nagraną w ZedStudio przez Tomasza Zalewskigo.
Od 2009 roku Post Profession jest pomysłodawcą i wraz ze swoim menagerem Krzysztofem Hacikiem także współorganizatorem sosnowieckiego festiwalu Metal Fest, na którym corocznie występują czołowe bandy polskiej metalowej sceny.

Szczegóły

Data:
13 października 2018

Miejsce

Iron Klub
Sikorskiego 5
Krosno,
+ Google Map