Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Critical Noise Industry 2: Synapsis, Dead Factory, Grave of Love

9 grudnia 2017

\CRITICAL NOISE INDUSTRY po raz drugi.

Już niebawem – 9 grudnia w katowickim pubie Faust powraca CRITICAL NOISE INDUSTRY! Impreza ta stawia sobie za cel koncertową promocję nietypowych zjawisk z pogranicza szeroko rozumianego ekstremalnego grania. Jedni nazwą to awangardą, inni sonicznym poqrwieniem, a jeszcze inni w ogóle nie będą chcieli słuchać. Jedno jest pewne, ani typowo, ani kwadratowo nie będzie.

Wystąpią:
Synapsis to projekt, który powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli i Andrzeja Turziaka. Chrapla udzielał sie w takich składach jak Hated Bruit Kollektiv (Chrapla, Twardawa, Sadej ) czy solo pod psełdonimem Nojsens, poza tym brał udział w kolaboracjach z takimi artystami jak XV Parówek, Arszyn, Hubert Napiórski. Z kolei Turziak odpowiedzialny jest za Mulipoint Injector oraz Wulgata. Połączenie ich fascynacji muzycznych zrodziło duet, który niejako działa na ich styku, ich odmiennych światów. Ta unikalna formuła industrial, noisu i dark ambientu trafiła bez wątpienia w swój czas…

https://noctivagantcollective.bandcamp.com/album/continuum
https://zoharum.bandcamp.com/album/materia

Dead Factory to projekt muzyczny Macieja Mutwila – artysty pochodzącego z Katowic. Muzyka i towarzyszące jej wizualizacje czerpią i nawiązują do kontekstu przemysłowego Górnego Śląska. Dźwięki kreowane przez Dead Factory można opisać jako minimalistyczny ambient, połączony z industrialnymi rytmami. Brzmienie projektu przywołuje na myśl ponure wizje postindustrialnych krajobrazów, wypełnionych wyłączonymi już z użytku kopalniami i fabrykami. Zarejestrowane oryginalne dźwięki są przez artystę przetwarzane w industrialny ambient spod znaku Lustmord, oparty na zmechanizowanych samplach i ciężkich klawiszowych tłach.

https://www.youtube.com/channel/UCZHgtTB7j1EGEJ7fx0xWRuQ
https://xdeadfactory.bandcamp.com/

Grave of Love – enigmatyczny neofolkowy projekt z okolic Katowic. Debiutanckie wydawnictwo zatytułowane ‚Decay’ ukazało się pod koniec września na CD nakładem Rage in Eden Records. Zawiera 39 minut muzyki operującej w takich gatunkach jak neofolk / dark ambient / noise. Muzyka Grave of Love powinna przypaść do gustu fanom takich artystów jak Death in June, :Of the Wand & the Moon:, Rome, Current 93, NON czy Spiritual Front. Występ na Critical Noise Industry będzie pierwszym koncertem Grave of Love.

http://www.facebook.com/graveoflove
http://graveoflove.bandcamp.com/

destructio continua – powstały w 2004 projekt oscylujący wokół ambientu i noise’u tworzony przez muzyków związanych z takimi grupami jak Useless i Lifeless Gaze. Pod koniec 2017 projekt powrócił do aktywnego koncertowania po przerwie trwającej od 2009 roku.

https://destructiocontinua.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/destructiocontinua/

Høst – jednoosobowy projekt za który odpowiada Sebastian Rosiak, mieszkaniec rybnickiej dzielnicy Niedobczyce, znany także z black metalowej formacji Szept. W tworzonych przez siebie dźwiękach łączy elementy dark ambientu oraz martial industrialu, inspirując się wydarzeniami z XX wieku. W 2017 roku dzięki współpracy z Hell Is Here Production została wydana kaseta pod tytułem ,,Anthology of War” będąca kompilacją utworów z lat 2012-2016. Obecnie trwają prace nad nowym wydawnictwem.

https://www.facebook.com/hosttotalwar
https://hosttotalwar.bandcamp.com/album/anthology-of-war

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2017

Miejsce

Faust
Złota 1
Katowice,
+ Google Map