Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Blaze Bayley w Tychach

27 września 2019

 

Bilety w cenie 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu dostępne:
Going.
https://goingapp.pl/evt/2119376/blaze-bayley-w-underground-pub
biletyna.pl
https://biletyna.pl/koncert/Blaze-Bayley-EX-Iron-Maiden-support/Tychy
Ticketmaster Polska
https://www.ticketmaster.pl/event/blaze-bayley-ex-iron-maiden-support-bilety/12517
– Empik, Saturn, Mediamarkt

Official Blaze Bayley
Właściwie Bayley Alexander Cook (ur. 29 maja 1963 w Birmingham) – brytyjski wokalista rockowy, występujący obecnie w metalowym zespole Official Blaze Bayley (do 2007 BLAZE), najbardziej jednak znany jako były wokalista Iron Maiden (1994 – 1999).

Skala głosu Bayleya nie jest zbyt szeroka, ale dzięki mocy i barwie może on dobrze wykonywać mocne, ponure metalowe utwory.

Początkowo wokalista małego rock and rollowego zespołu Wolfsbane trafił do Iron Maiden z przesłuchania, po tym jak ich poprzedni wokalista, Bruce Dickinson opuścił zespół w 1993. Według lidera Iron Maiden Steve’a Harrisa głos Bayleya najlepiej pasował do ich ówczesnego stylu. Blaze nagrał z Iron Maiden dwie płyty: The X Factor (1995) i Virtual XI (1998). W czasie trasy koncertowej promującej tę drugą płytę wokalistę dopadły problemy zdrowotne, w wyniku których nie mógł on śpiewać i wiele koncertów musiało zostać odwołanych. Stawiało to pod znakiem zapytania jego dalszą karierę w zespole, tym bardziej że zbiegło się w czasie z wieściami o tym, że Bruce Dickinson chciałby znów śpiewać w Iron Maiden. Ostatecznie w lutym 1999 Blaze Bayley opuścił Iron Maiden, a rok później założył swój własny zespół, BLAZE (dziś o nazwie Blaze Bayley).
https://www.facebook.com/officialblazebayley
http://www.blazebayley.net/

Szczegóły

Data:
27 września 2019

Miejsce

Underground Pub Tychy
Korfantego 1
Tychy, 43-100
+ Google Map