Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

40 edycja MetalManiek : Misteria / Halucynogen / Shame Yourself w Rzeszowie

17 lutego 2018

Mariusz „Maniek” Zawadzki to koleś związany z rzeszowską metalową sceną od ponad 20 lat…
Wokalista, gitarzysta, autor większości textów i kompozycji w zespołach Misteria i Halucynogen (znany również z udzielania się w Eskaton)
Dusza człowiek i pozytywny wariat świętuje swoje 40 urodziny podczas koncertu który odbędzie się 17 lutego 2018 w klubie Vinyl w Rzeszowie

zagrają: Shame Yourself, Halucynogen i Misteria (podczas występów Halucynogen i Misteria na scenie w niektórych numerach zaproszeni goście – szczegółowe informacje niebawem…)

Zapowiada się konkretna metalowa uczta!!! Nie przegap!!!

BILETY:
15 zl (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż biletów:
Vinyl (Al. Piłsudskiego 31)
Kardamon Alkohole Świata (ul. Grottgera 26)
Lub pisz SMS 502 522 825

Startujemy o 19:00

SHAME YOURSELF (Biłgoraj)
(thrash/groove)
Protoplastusiami SY byli dr. Prof. Rehabilitowany nadzwyczajno-zwyczajny Opel (operator garnków Zeptera) oraz niezatapialny Mr. Kuter (właściciel Kutrabasu) którzy w 2006r na WOŚP po wysuszeniu cysterny żółtej cieczy nadziewanej bąbelkami oraz posypanej śnieżnobiałą pianką spłodzili pomysł molestowania ludzi dźwiękami Thrash metalowej muzyki, jak pomyśleli tak zrobili, do swej załogi zagarnęli przeglądarkę internetową „Yaha”, która operowała wiosłem, oraz Palistafa D. zwanego Bizonem którego importowali z odległej krainy zwanej Zamościem. Zassali również Corowego krzykacza potocznie zwanego Miśkiem niestety sumienie nakazało mu wyruszyć na misje pokojową z hasłem (Bić,pić i ruchać co się da) czyli tak zwane studia. Z odejściem Miśka okazało się że Przeglądarka Yahoo także ma ponad kilka milionów użytkowników na całym świecie, którzy zajmują mu zdecydowanie więcej czasu więc mailem został do nas przesłany wniosek o wyrzucenie z kapeli, który został rozpatrzony pozytywnie i pożegnaliśmy się z internetową opcją naszego zespołu. Upłynęło wiele wody w rzece i przepłynęło wiele więcej browara przez nasze kiszki zanim napatoczył się stwór iście kulinarny, stworzony z mleka, mąki i dwóch jaj czyli Klusek który zaczął terroryzować swoim głosem i został momentalnie wcielony do składu. Do pełni sztan-szczęścia potrzebowaliśmy 2-giej gitary, ale nie oczekiwaliśmy że do zwabienia gitary wystarczy kocioł bigosu i talerz naleśników+kawa. Tą drobną łapówką zwerbowaliśmy w swe szeregi Masę – który został naszym nadwornym doktorkiem od łaciny niekonwencjonalnej. Po nagraniu demo i zagraniu kilku koncertów szeregi SY opuszcza Kuter. Jego miejsce zajmuje amator fajek „popularne” Popek i z godnością zastępuje dotychczasowego bassmana. Po wyjedzeniu zespołowego zapasu bigosu na 2 lata czyli 4 silosów, Masa stwierdził, że idzie poszukiwać kolejnego złoża, które znalazł na stołówce politechniki rzeszowskiej, tak wiec opuścił nas na rzecz krainy bigosem i kawą płynącej. Na miejsce Masy wkroczył nasz załogant Cienio potocznie zwany Mrokiem, który równocześnie masturbuje gryf gitary w death metalowym odi profanum vulgus. W tym oto składzie kontynuujemy myśl założycieli czyli molestowania kogo się da thrash metalem. Thrash till death!!!

https://pl-pl.facebook.com/ShameYourself/
https://www.youtube.com/watch?v=sxQ5mJ0jrE0

HALUCYNOGEN (Rzeszów)
(thrash/death/hc)
Halucynogen powstał w styczniu 2006 roku z inicjatywy Mańka i Maya. Po kilku próbach skład uzupełnili Fishdick i Jac.
W kwietniu 2006 zespół zadebiutował na żywo , jednocześnie wyznaczając sceniczny image Halucynogen. Zaliczając kolejne koncerty , stali się rozpoznawalnym zjawiskiem na muzycznej scenie z gatunku ciężkich brzmień.
Wypracowany styl Halucynogen to mocny metal, ocierający się o rejony hardcore z elementami thrash.
Charakterystyczne dla zespołu są polskojęzyczne texty i białe kombinezony.
Do momentu zawieszenia działalności Halucynogen zaliczył kilkadziesiąt koncertów , grając w Polsce , Czechach , na Słowacji i Ukrainie.
15.04.2011 to koncert z okazji 5-cio lecia Halucynogen, z tej okazji zespół przygotował płytkę nazwaną „Historia Choroby” zawierającą wszystkie dotychczas zarejestrowane utwory, oraz jeden remix.
Na początku roku 2013 kapela przestaje być aktywna i znika ze sceny ale… Powraca w styczniu 2017 w oryginalnym składzie!
Ekipa intensywnie trenuje, zaczyna koncertować i tworzy nowy materiał (około 12 numerów), który planuje zarejestrować na początku 2018 roku…
Obecnie Halucynogen to mieszanka wielu wypadkowych ciężkiej muzyki metalowej, znajdziemy tutaj death, thrash, hardcore a nawet black metalowe riffy…

www.facebook.com/halucynogen
https://www.youtube.com/watch?v=AgutJNO1YgU

MISTERIA (Rzeszów)
(melodic black/death)
Zespół MISTERIA powstał w 1996 roku z inicjatywy Mariusza (gitara, wokal) i Pawła (perkusja). Niedługo później dołącza drugi gitarzysta – Tomek (G.R.A.B.A.Ż.) i w tym składzie MISTERIA zalicza swoje pierwsze, lokalne koncerty. Po blisko dwu latach spędzonych w garażu nad kształtowaniem wizji muzycznej, zespół wchodzi do studia RSC w rodzinnym Rzeszowie, gdzie rejestruje 14 minut muzyki na pierwsze wydawnictwo, zatytułowane po prostu „Promo’98”. Te dwa utwory – „Death-Dreams Journey” i „Yearning” ukazały się także na składance „Epicentrum” (Boofish Records), prezentującej sylwetki pięciu młodych rzeszowskich zespołów. Luty / marzec 1999 to sesja nagraniowa w sanockim Manek Studio, której owocem jest debiutancki album grupy – „Masquerade of Shadows”. Materiał ten ostateczny szlif uzyskuje dopiero w grudniu 1999. MISTERIA zbiera znakomite recenzje w prasie podziemnej i w efekcie podpisuje kontrakt z Empire Records/Massive Management, który niestety zostaje w Maju 2000 rozwiązany. W międzyczasie zespół zalicza sporo żywiołowych występów na żywo, grając w towarzystwie Behemoth, Trauma, Lux Occulta, Gardenian, Decapitated, Neolith, Sanatorium, Demise, Devilyn, Sacrum, Sceptic, Epitome… Występy na żywo są ważnym elementem działalności MISTERIA, na których zespół potwierdza swoją klasę i predyspozycje do znakomitego przedstawiania swojej sztuki nie tylko w studio, ale również przed publicznością. Lato 2000 roku przynosi kontrakt na dwie płyty z Pagan Records, pierwszym owocem tej współpracy był album „Masquerade of Shadows”, nowa płyta nosi tytuł „Universe Funeral” i nagrana została w połowie 2002 roku w Manek Studio w Sanoku z Arkiem „Maltą” Malczewskim w roli realizatora. Twórczość MISTERIA to wypadkowa wielu gatunków Metalu ze sporą dawką magii i mistycyzmu . W tej muzyce można bowiem znaleźć wpływy nowoczesnego Black Metalu, a także wpływy Death, Doom, Thrash i nawet elementy folku. Różnorodność kompozycji, częste zmiany tempa, od szybkiej, agresywnej jazdy do melodyjnych, wolnych pasaży, oraz mocno rozbudowane partie wokalne to największe atuty zespołu…
W 2003 roku zespół rozpada się na 2 odrębne kapele, ale to już osobna historia…
Pod koniec 2016 roku z okazji 20 rocznicy powstania, Misteria ponownie w oryginalnym składzie staje na scenie, odkopuje stary dobry materiał i gra na żywo kawałki z promo ‘98 i obu płyt…
Powrót Misteria skutkuje graniem koncertów na specjalne okazje… zespół nie wyklucza ponownego nagrania promo 98 i czegoś nowego, będzie to jednak traktowane jako dodatkowe zajęcie muzyków, którzy na co dzień zajmują się swoimi regularnie działającymi bandami (m.in. Halucynogen, Diaboł Boruta).

https://www.youtube.com/watch?v=N0SlFnKoJsk
https://www.youtube.com/watch?v=0WhtcTmpRUQ

Szczegóły

Data:
17 lutego 2018

Organizator

Echo Experiment
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/echoexperiment/

Miejsce

Klub Vinyl
Piłsudskiego 31
Rzeszów, 35-074
+ Google Map