Skip to main content

artworks-000117453967-a1rmwo-t500x500Wydawca: Werewolf Promotion

Ten kto jeszcze nie wie, to dokładnie dzisiaj powinno się ukazać nowe CD Endless Battle o wdzięcznym tytule „Шляхами Безодні”, co mniej więcej pewnie znaczy jak „szlakami otchłani”. Tak jak było to w przypadku debiutu i solowych projektów Severotha, tak i teraz wydaje to Werewolf Promotion.

To co od razu słychać to to, że Endless Battle rozwinęło się muzycznie. Jak „Brotherhood Of Hate” tak jakoś średnio mi przypadło do gustu, to teraz jest znacznie lepiej. Kompozycje są bardziej rozbudowane, jak i brzmienie jest lepsze. Chociaż w sumie na poprzednim krążku było bardziej brutalne i bezduszne, ale za to jakieś płaskie, teraz tak jakby trochę więcej melodyki w tym jest, mniej wkurwu i bardziej klasycznie black metalowo z mniejszą ilością nienawiści i do tego jest w tym jakaś głębia. Człowiek nie czuje się zamknięty w małym pomieszczeniu z muzyką, lecz ma właśnie wokół siebie bezkresną otchłań. Ale to już zależy co kto woli, czy doładować się energetycznie przed siłownią, treningiem czy inną ustawką, czy raczej otworzyć umysł na otaczającą nas rzeczywistość. Mnie akurat ta otchłań jakoś bardziej przekonuje niż braterstwo nienawiści, chociaż tak jak napisałem to drugie też ma swoje zalety. Nie wiem też, czy wszyscy ukraincy tak mają, może to już tak wyssane jest z wódką, ale wokalnie przypomina mi to w pewnej mierze Knjazia Vaggotha z wiadomego zespołu, tylko w bardziej jękliwej wersji.

Ogólnie muzycznie nowy krążek na plus, chociaż nie ma w nim nic takiego specjalnego, co by go mogło wyróżnić na tle innych projektów, tutaj akurat solowy Severoth lepiej dla mnie wypada, ale w prawdzie to inny rodzaj grania. Ten skierowany jest raczej do lubujących się w prostym, klasycznym black metalu z znacznymi wschodnimi naleciałościami (po raz kolejny stwierdzam, że wokal w rodzimym dla zespołu języku to jest to).

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

  1. Intro
  2. Над Прірвою Часу
  3. Остання Битва
  4. Морок Туману і Лісу Мовчання
  5. Де Сходять з Гір Стрімкі Потоки
  6. Назустріч Долі
  7. Outro
  8. На Крилах Сталі
Pagan
41 tekstów

Recenzje

Zemial „Nykta”

OracleOracle15 grudnia 2013

Skomentuj