Skip to main content

Wydawca: Century Media Records

Jeśli chodzi o Deserted Fear to już przy okazji ich debiutanckiej płyty „My Kingdom” czułem, że mają zadatki na kapelę z majorsa. No i proszę – ostatni krążek wychodzi ze znaczkiem Century Media Records.

Jest jednak pewne „ale”. Niestety, płyta którą Deserted Fear wydało kilka dni temu w Century Media jest najzwyczajniej w świecie słaba. O ile na debiucie kapela wałkowała pryzwoity death/thrash metal, o tyle na nowym „Dead Shores Rising” za bardzo skręcili w stronę melodii. Tak bardzo, że spokojnie mógłbym nazwać ich obecnie kapelą melodic death metalową. Może nie aż tak bardzo melodyjną jak jakieś In Flames, ale słyszę tu niebezpieczne skręcanie w stronę wpadajacych w ucho melodii. Death metal, jaki zaserwował nam aktualnie Deserted Fear, po prostu jest tak cholernie rozmiękczony i nudny, że aż mi przykro tego słuchać. Nie wiem, czy chłopaki nagrali taką muzykę, bo tak im pasowało, czy po prostu taki chwyt marketingowy. Nie podoba mi się to niezależnie od tego, gdzie leży prawda, a że zmiękczenie muzyki zbiegło się z podpisaniem zapewne intratnego dealu – sami dojdźcie do swoich wniosków.

Jestem rozczarowany tym co słyszę na „Dead Shores Rising”. A przecież nie nastawiałem się na nic szczególnego, myśląc że dostanę kolejny death/thrash metalowy album. Przez to zawiodłem się może jeszcze bardziej. Nie polecam.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Intro
2. The Fall of Leaden Skies
3. The Edge of Insanity
4. Open Their Gates
5. Corrosion of Souls
6. Interlude
7. Towards Humanity
8. The Carnage
9. Face Our Destiny
10. Till the Last Drop
11. Carry On
12. A Morbid Vision
13. The Path of Sorrow
Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj