Skip to main content

Norweski zespół black metalowy DEN SAAKALDTE przedstawia szczegóły i zapowiedź swojego pierwszego nowego albumu od dziewięciu lat, „Pesten Som Tar Over”. Album ukaże się 29 września nakładem Agonia Records. Utwór otwierający płytę, „Av Satans Ild”, jest dostępny do odsłuchania w formie teledysku poniżej.

DEN SAAKALDTE założył gitarzysta Sykelig w 2006, po przeprowadzce z Grecji do Norwegii. Zaczynał jako jednoosobowy projekt. Z czasem skład poszerzył się o takich muzyków jak Kvarforth (Shining), S. Winter (ex-Gehenna), Seidemann (1349) czy Øyvind Hægeland.

Do jego dorobku należą albumy „Øl, Mørke og Depresjon” (2008), „All Hail Pessimism” (2009) oraz „Kapittel II: Faen i Helvete” (2014). Nagrał również kilka splitów z ShiningHornaVarathron i Principality of Hell.

Obecny skład zespołu to gitarzyści Sykelig i Fineidet, basista Skoll (ArcturusVed Buens Ende), perkusista Tybalt (ex-Pantheon I) i wokalista Svik.

„Pesten Som Tar Over” został nagrany w marcu 2022 roku w Strand Studio (BorknagarIn Vein) w Oslo. Album został wyprodukowany i zmiksowany przez DEN SAAKALDTE i Mariusa Stranda, a inżynierią i masteringiem zajął się Marius Strand. Okładkę namalował Chadwick St. John / Inkshadows (ArckanumDarkthrone).

Utwory:
1. Av Satans Ild 
2. Dødstrett Av Alt 
3. En Ode Til Spinnersken 
4. Pesten Som Tar Over 
5. Å Skjende En Engel
6. Hat 
7. Den Stormen i Oktober

Formaty:
CD | Digibook | Czarny LP | Kolorowy LP | MC | TSDaty koncertów:
07.10.2023 @ Rock In, Oslo NOSkład:
Sykelig – gitara
Tybalt – perkusja
Fineidet – gitara
Skoll – bass
Svik – wokal
Przedsprzedaż:
https://densaakaldte.store/DEN SAAALDTE on-line:Facebook: https://www.facebook.com/densaakaldte

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec
Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Sarg „Demon”

BartBart21 maja 2022

Skomentuj