Skip to main content

1 grudnia DOMINANCE OF DARKNESS RECORDS z dumą wyda debiutancki album APHELIUM AETERNUM zatytułowany „Dark Interstellar Mysteries” na winylu.

Pochodzący z Bawarii APHELIUM AETERNUM to odtworzenie dawnego projektu o nazwie Aphelium Eternal, założonego w 1995 roku przez T. Voidgängera (wtedy znane jako Azazel), zanim dołączył on do zespołu Sorcerer. Pozostali członkowie to Bael i Nachtmahr, obaj członkowie Sorcerer. Po zaledwie sześciu miesiącach zespół zakończył działalność. W 2019 roku T. Voidgänger wreszcie powrócił, aby przywrócić zespół do życia, ponieważ nazwa pasowała do utworów skomponowanych w bardziej symfonicznym stylu black metal, zmieniając drugą część nazwy z Eternal na AETERNUM. Nowi członkowie zostali znalezieni w osobach Dragg (Auro, Drudensang), Peryton (Pestnebel, Nigrum Tenebris), Krampn (Drudensang) i M. P.

Z takim składem zajęło APHELIUM AETERNUM ponad trzy lata na ukończenie nagrań swojego pierwszego albumu. Powstała demówka z wersjami demo, ale również była opóźniana. W międzyczasie Krampn opuścił zespół, aby skupić się na innych projektach. Ale podróż APHELIUM AETERNUM dopiero się rozpoczęła: wreszcie debiutancki album „Dark Interstellar Mysteries” ujrzał światło dzienne. Tytuł jest niemal zbyt doskonały, „Dark Interstellar Mysteries” tworzy kosmiczne płótno jak mało które w dzisiejszych czasach. Nowoczesność zostaje odrzucona na rzecz krążenia, rozległej pustki kosmosu, gdzie dramatyczny i gęsto warstwowy black metal z elementami symfonicznymi tworzy przepyszny i wciągający klimat. APHELIUM AETERNUM nie szczędzą tu wykwintności i szczegółów; kalejdoskopowe i trójwymiarowe, to wydawnictwo jest znacznie, ZNACZNIE oddalone od tandetycznego „surowego black metalu”, który obecnie zalewa Bandcamp. Zespół jest starożytną duszą i wyraża to na „Dark Interstellar Mysteries”, przywołując ducha takich zespołów jak Emperor, Limbonic Art, Obtained Enslavement oraz norweskich Troll, Covenant i Odium – czasy, kiedy black metal był całkowicie otulony tajemnicą.

Po premierze na CD we wrześniu, teraz „Dark Interstellar Mysteries” otrzymuje odpowiednie wydanie winylowe. Wrót kosmiczne się otwiera, a tam stoją APHELIUM AETERNUM, obserwujący swoje królestwo w mroźnym kosmosie!

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Hexifixion „Hexifixion”

WojtuśWojtuś22 listopada 2021
Recenzje

Ulvdalir „Soul Void”

OracleOracle28 września 2008

Skomentuj