Skip to main content

Zespół CORTEGE powstał w 1996 roku i działa do dziś wyłączając przerwę w latach 2005-2009. Formacja ma na swoim koncie dwie pełne płyty: Anachoreo (2012), Touching the Void (2016) oraz kompilację Where the Watchers Are Imprisoned Part I (2017) zwierającą demówki Awareness (2000) oraz Introduction to the Slaughter of Your Gods (2001).


Po prawie dwuletniej pracy w studio MAQ Records powstał materiał na nową płytę, która będzie nosić tytuł „Vandari” i muzycznie jest mocno osadzona w klasycznym 
i old schoolowym death metalu. Za proces rejestracji, miks oraz mastering odpowiada Jarosław Toifl, który w przeszłości współpracował między innymi z Crystal ViperDarzamat czy Infernal War. Autorem okładki jest perkusista zespołu – Kamil Szuszkiewicz.

We współpracy undergroundową wytwórnią ADG Records już wkrótce bo 23 czerwca 2023 roku ukaże się nowa płyta śląskiej formacji.

Dzisiaj, kilka dni przed oficjalną premierą prezentujemy przedpremierowy odsłuch całej płyty na kanale Death Metal Promotion 

Oracle
17065 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Trzecie demo Obscure Burial

OracleOracle16 sierpnia 2014
Newsy

Nowy album Bhleg

OracleOracle2 sierpnia 2019

Skomentuj