Skip to main content

centinexSzwedzka death metalowa formacja CENTINEX wyda swój pierwszy od ośmiu lat album 21 listopada nakładem Agonia Records. Tytuł krążka to „Redeeming Filth”. Można już posłuchać pierwszego utworu z płyty, „When Bodies are Deformed”, pod poniższym linkiem:

http://youtu.be/O0SSrraoh8Y

Na najnowszym, dziewiątym longplayu, zespół zapowiada powrót do ducha znanego z debiutanckiego albumu, „Subconscious Lobotomy” z 1992 roku oraz inspiracje bazujące na florydzkiej scenie death metalowej wczesnych lat 90-tych.

W skład CENTINEX wchodzą Martin Schulman (Demonical) na basie, Sverker Widgren (DemonicalDiabolical) na gitarach, Alexander Högbom (October Tide,Spasmodic) za mikrofonem oraz Kennet Englund (Interment, Centinex 1999-2003) na perkusji. Jak komentuje założyciel formacji, Martin„Jesteśmy podekscytowani podpisaniem nowej umowy z Agonia Records. Cieszymy się z takiego obrotu wydarzeń i uważamy, że ludzie stojący za tym wydawnictwem rozumieją naszą artystyczną wizję oraz to, czym obecnie jest Centinex”.

Następca „World Declension” z 2005 roku został nagrany w Amplified Studios. Miksem i masteringiem zajął się Ronnie Björnström (Aeon) w Garageland Studios.

Album ukaże się jako digipack CDczarny winylbrązowy winyl (ręcznie numerowany z plakatem; limit 100 sztuk) oraz w postaci cyfrowej.

Przedsprzedaż: http://tinyurl.com/CentinexOrder

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj