Skip to main content

plakat_666_nets2Data: 11 października (sobota) 2014

 Miejsce: Kawiarnia Fama,

 Adres: ul. Legionowa 5, Białystok

 Start: 18:00

 Bilety (ilość biletów ograniczona!!)

 

Kto raz spróbował, ten nie może przestać. Udział w każdej kolejnej edycji Brutal East Festivalu – najlepszym metalowym spędzie na wschód od Wisły – jest jak rytuał. Tym razem uczestnicy mogą liczyć na prawdziwie krwawy i brutalny rytuał, bowiem na scenie festiwalowej zapłonie ogień, piekielny ogień samego Pana Ciemności. Swe blackmetalowe misterium odprawią dwie jakże zasłużone dla polskiej sceny hordy. Jedną z nich będzie istniejący od ponad dwudziestu lat BESATT, drugą zaś młodsi nieco przedstawiciele tej muzyki z kapeli FURIA. To jednak nie wszystko! Oprócz cuchnącej smołą blackowej zawieruchy dostąpicie niebywałego zaszczytu by usłyszeć weteranów z INCARNATED, których wesprą młodzi gniewni z INCARNAL oraz doświadczony jużENFEEBLEMENT.

 

Dotychczas nabór zespołów odbywał się na zasadzie przeglądu nadesłanych nośników fizycznych z materiałem muzycznym, jednak edycja 6,66 jest wyjątkowa. W trosce o dobrą zabawę uczestników zapragnęliśmy zaprosić zespoły, które sieją zamęt na scenie, nie tylko w studio, w którym można zrobić wszystko. Wierzymy, że wybrany został skład festiwalowy najmocniejszy z możliwych, a wszystko dla dobra ogółu – by żyło się lepiej!

 

 Na Brutal East Festival Vol. 6,66 zagrają zatem:

 

INCARNAL (Death Metal) – Młody zespół deathmetalowy, założony w Puławach w 2010 roku, początkowo tworzony przez dwóch muzyków. W takim składzie zespół wydał w 2012 roku pierwszą płytę “Where Evil Has Its Beginning”. W dniu 31 marca 2012 roku wykrystalizował się pełny skład grupy i zespół rozpoczął granie prób na żywo oraz przygotowanie nowego materiału na EPkę oraz drugi album.

https://www.facebook.com/incarnal

 

ENFEEBLEMENT (Death Metal) – Historia tego zespołu sięga roku 1995, w którym to w wyniku zmian personalnych w zespole Sloter powstał zupełnie nowy twór muzyczny. Zespół wydał znakomicie przyjęte demo „Virus”, a następnie „Massive Genocide”. Po kilkuletniej przerwie w działalności, w 2009 roku stabilizuje się skład, który przygotował kolejny świetny materiał – EPkę „The Earth Movers”.

http://www.facebook.com/pages/Enfeeblement/110043945726270

 

INCARNATED (Grind/Death Metal) – Zespół powstał w 1992 roku w Białymstoku i na przestrzeni lat zyskał spore uznanie nie tylko wśród fanów w Polsce, ale także poza jej granicami. Liczne zmiany składu i zawirowania nie osłabiły siły zespołu, który ciągle przypomina o sobie najbardziej wytrwałym fanom, a wiosną bieżącego roku wydał wyśmienity album „Try Before Die” – trzeci w dorobku, świetnie przyjęty. Z pewnością zostanie obszernie zaprezentowany podczas festiwalu.

https://www.facebook.com/INCARNATED.poland

 

BESATT (Black Metal) – Najstarsza załoga na tej edycji festiwalu. Założony w 1991 roku zespół ma imponujący dorobek wydawniczy, na który składa się dziewięć albumów studyjnych, liczne kompilacje, demówki, splity i EPki. Najnowsze wydawnictwo Besatt to album „Nine Sins”, który ukazał się w sierpniu tego roku. Z oryginalnego składu pozostał w zespole jeden muzyk, ale z pewnością nie zabraknie na koncercie także największych klasyków z początków działalności hordy.

https://www.facebook.com/666Besatt666

 

FURIA (Black Metal) – Ten zespół z Katowic tworzą muzycy, którzy udzielali się, bądź robią to nadal, w takich formacjach jak chociażby Massemord i całej masie innych, które ciężko wyliczyć na jednym oddechu. W dorobku trzy albumy, z których ostatni, zatytułowany „Marzannie, królowej Polski” ukazał się w 2012 roku. Oprócz tego kilka demówek i EPek oraz status już kultowej kapeli, której nie może nie znać żaden miłośnik czarnej sztuki. Zespół pracuje nad nową płytą, która ma się pojawić jesienią.

http://www.let-the-world-burn.org/main.html

 

 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. 6,66:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj