Skip to main content

BLOOD RED THRONE przedstawiają drugi utwór ze swojego nadchodzącego albumu „Nonagon„, którego światowa premiera odbędzie się 26 stycznia 2024 roku za pośrednictwem wytwórni Soulseller Records.

Możesz posłuchać „Tempest Sculptor” pod tym adresem:

Norwescy królowie Death Metalu świętują 26 lat na scenie i wciąż trzymają się mocno, prezentując swój jedenasty i najmocniejszy album do tej pory!

Założyciel zespołu i gitarzysta Daniel „Død” Olaisen komentuje: „Blood Red Throne zawsze było połączeniem groove’u i brutalności. Zachowując wierność brzmieniu i atmosferze BRT, 'Nonagon’ jest świeży i nowatorski. Teksty na albumie luźno opierają się na dziewięciu koncentrycznych kręgach męki opisanych w 'Piekle’ Dantego. Album składa się z dziewięciu utworów, więc konceptualizacja wokół tego jest adekwatna. Niemniej jednak każdy tekst jest otwarty na interpretację, a zachęcam ludzi do odnalezienia własnego znaczenia i motywów na jego podstawie.”

Dodaje o nowym singlu: „’Tempest Sculptor’ to najlepszy utwór, jaki Meathook napisał dla Blood Red Throne do tej pory, sądzę. Ma doskonały przebieg od początku do końca, zwieńczony całkiem ładnym solowaniem ode mnie. Teksty tego utworu opierają się na samozniszczeniu ludzkości i nieuniknionych cyklach brutalności ludzkiej. Historia jest skazana na powtarzanie się, i nie ma nic, co możemy zrobić w tej sprawie.”

Sprawdź te strony w poszukiwaniu opcji przedpremierowych: https://soulsellerrecords.bandcamp.com (Świat) +++ https://soulsellerrecords.aisamerch.com (Ameryki)

„Nonagon” został zmiksowany i zmasterowany przez Ronniego Björnströma (w Bjornstromsound). Okładkę stworzył Giannis Nakos / Remedy Art Design.

Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj