Skip to main content

Na tę wiadomość fani Black Sabbath czekali od wielu, wielu lat. Płyt z ery zespołu z czasów gdy jego wokalistą był Tony Martin nie można kupić od dawna. 31 maja cztery płyty z tego okresu ukażą się w wersji box set z nowy masterem, a jedna z nich została na nowo zremasterowana przez samego Tonyego Iommiego.

Zremasterowane albumy „Headless Cross”, „Tyr” i „Cross Purposes” oraz „Forbidden” z nowym mixem, który wykonał sam Tony Iommi

Box set w wersjach: 4 winyle i 4CD

Premiera 31 maja 2024

Zobacz zremasterowane wideo do 'Headless Cross’ w HD

i zamów w przedsprzedaży:

https://BlackSabbath.lnk.to/annodominiPR

Wytwórnia BMG postanowiła oddać cześć niezwykle płodnemu okresowi działania ojców chrzestnych heavy metalu, kiedy wokalistą zespołu był Tony Martin i podsumować go w nowym wydaniu – kolekcji, która zawiera cztery albumy z tego okresu.

Wszystkie z tych albumów zniknęły ze sklepów wiele lat temu. Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: „Headless Cross” (1989), „Tyr” (1990) i „Cross Purposes” (1994) oraz nową wersję albumu „Forbidden” (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie ANNO DOMINI kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger’ pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross’, oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What’s The Use’ z „Cross Purposes” i 'Loser Gets It All’ z „Forbidden”. Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty „Forbidden” Tony Iommi: „Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja… Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego.” i dodaje: „Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.„.

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

sacramentum
Newsy

Wznowienie EPki Sacramentum

OracleOracle7 października 2020

Skomentuj