Skip to main content

DRAKON powstał w 2017 roku jako współpraca między Veleyar’em (gitara, muzyka) i Terror’em (wokal, bas). W 2017 roku ukazał się album „First„, który zawierał cover zespołu MGŁA. Po rozpadzie składu ukazała się EPkę „The Last Battle of Angels” i projekt został zawieszony. Jesienią 2021 r. Veleyar wskrzesił DRAKON i od tamtego czasu wydał album „Awakening” (2022) oraz EPkę „High Tales„. Obecnie formacja przygotowuje się do premiery nowego pełnoprawnego albumu.

Za miks i mastering materiału na nową płytę odpowiada Theodor Borovsky (AlkonostDissector), natomiast okładkę albumu stworzyła Valentina Mustajarvi. Nowy album „Thunderdome” zostanie wydany 18 stycznia 2024 roku jako jewelcase CD z 20 stronnicową wkładką za pośrednictwem via Sleaszy Rider (pre-order).

Tak zespół komentuje nowy album: „W dniu Indry Gromowładnego, pogromcy czarnego węża, prezentujemy Wam nasz nowy album koncepcyjny. To nasza własna interpretacja mitu o końcu świata w tradycyjnym rosyjskim epickim stylu, nasz własny pogląd na to, co jest Światłością i Ciemnością, czym jest Dobro i Zło oraz czym jest Prawda Ziemska„.
Oracle
16940 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowe wydawnictwo Drudkh

OracleOracle2 stycznia 2014

Skomentuj