Skip to main content

Wydawca: Shadow Kingdom Records

Nie znałem wcześniej twórczości Amerykanów z Bewitcher, ale po przeczytaniu notki promocyjnej najnowszego krążka stwierdziłem, że to musi być coś dla mnie. I nie myliłem się.

Bewitcher to bowiem czyste speedmetalowe szaleństwo, lekko zakrapiane czarną polewką. „Under the Witching Cross” to zbiór ośmiu wspaniałych numerów skrzących się inspiracjami Venom, Iron Angel, Violent Force i oczywiście Motörhead. Ten w stu procentach metalowy album to mus dla tych, którzy bez zanaszywkowanej katany nie ruszają się z domu, na imprezach wypijają piwo z puszki na hejnał, a potem drą pyska i robią dziwne gesty dłońmi (tak, wszyscy takich znamy). I chuj, czasem można trochę podziczeć, a album Bewitcher jest idealnym soundtrackiem do tegoż. Riffy, refreny, melodie – wpadają w ucho, są ostre, ale do zapamiętania już po pierwszym odsłuchu, więc naprawdę będąc najebanym można drzeć pyska razem z Mattem. Już dawno nie słyszałem tak dobrego albumu nagranego w tym gatunku – wydaje mi się, że chłopaki nie musieli się nawet zbyt wysilać nad nagraniem tak chwytliwej i zarazem agresywnej płyty, bo całość brzmi bardzo naturalnie i na luzie. Znaczy się, że ten black/speed metal faktycznie gra im w czarnych duszach, a nie jest produktem obliczonym na poklask.

Zachęcam wszystkich (literalnie – wszystkich!) do zapoznania się z „Under the Witching Cross”. Bowiem tak brzmi prawdziwy metal.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Savage Lands of Satan
2. Hexenkrieg
3. Under the Witching Cross
4. Heathen Women
5. Too Fast for the Flames
6. In the Sign of the Goat
7. Rome is on Fire
8. Frost Moon Ritual
Oracle
17037 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Vomit Bag Squad debiutuje

OracleOracle27 września 2021

Skomentuj