Skip to main content

axecrazy

 

Kontakt: Axe Crazy

Lubię dostawać coś do zrecenzowania od Inferno Records. Nie przypominam sobie, aby wydali coś chujowego. A i średnie rzeczy rzadko im się zdarzają. W tym wypadku, jeśli dobrze zrozumiałem, Inferno tylko promuje, a nie wydaje.  Promuje jednak całkiem sensowny band.

Jeśli „kręcicie się na mieście”, to mniej więcej wiecie w jakich gatunkach Inferno Records się obraca. Mogłem więc zabawić się w metalową wersję wróża Macieja i strzelić, że muzycznie Axe Crazy oscyluje wokół czasów, które pewnie dla sporej części czytelników Kejosa są pięknym wspomnieniem. Ich rodziców. Axe Crazy to kapela bytująca w Lędzinach od lat 4. „Angry Machines”, to pierwszy materiał, który wydali. Panowie postanowili ubrać się i swoją muzykę w złote lata hejvi metalu. To widać, słychać i pewnie czuć. Nazwę zespół wziął od tytułu singla angielskiego bojsbendu Jaguar i ustalmy, że nie tylko to postanowił „twórczo wykorzystać”. 4 kompozycje niuvejvofbritiszhejvimetalu utrzymane w tempach średniego konia wyścigowego z „niebanalnym” wokalem. Muzycznie nie mam nic do zarzucenia. Może jakieś wielkie hity nie będą, ale z koncertu bym nie wyszedł. Może nawet na żywo żre bardziej, chociaż i w domu nie ukrywam dyniak się zatrząsł, a nóżka oberka wywijała. Najciekawszym elementem jest tutaj wspomniany „ niebanalny” wokal. Może być on kołem zamachowym całego przedsięwzięcia o nazwie Axe Crazy, albo przysłowiową już kamieni kupą. Ma sposób śpiewania, który wchodzi w głowę, ale zastanawiam się jak brzmi w warunkach nie tak sterylnych jak studio nagraniowe. Jednym słowem na koncertach. Określenie niebanalny z jednej strony oddaje to co ja myślę na temat wokalu, a z drugiej dla innych może oznaczać „kurwa, ale chujowy”. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

W sumie to życzę zespołowi jak najlepiej. Może nawet – jak dotrwają – będę miał okazję zapoznać się z długograjem. Ciekawe czy mają na tyle pomysłów, by zainteresować na dłużej niż 4 utwory.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

01.Angry Machines
02.Hungry for Life
03.Sabretooth Tiger
04.Running Out of Time

Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj