Skip to main content

1 grudnia DOMINANCE OF DARKNESS RECORDS z dumą zaprezentuje długo oczekiwany debiutancki album APHELIUM AETERNUM, „Dark Interstellar Mysteries”, w formacie winylowej płyty LP.

Pochodzący z Bawarii APHELIUM AETERNUM to odtworzenie starego, porzuconego projektu o nazwie Aphelium Eternal, założonego w 1995 roku przez T. Voidgängera (wtedy nazywanego Azazelem), zanim dołączył do zespołu Sorcerer. Pozostali członkowie to Bael i Nachtmahr, obaj członkowie Sorcerer. Po zaledwie sześciu miesiącach zespół został pogrzebany. W 2019 roku T. Voidgänger wrócił, aby ożywić zespół, ponieważ nazwa pasowała do utworów skomponowanych w bardziej symfonicznym stylu black metalowym, zmieniając drugą część nazwy z Eternal na AETERNUM. Nowi członkowie zostali znalezieni w Dragg (Auro, Drudensang), Peryton (Pestnebel, Nigrum Tenebris), Krampn (Drudensang) i M. P.

Z takim składem APHELIUM AETERNUM potrzebowało ponad trzech lat, aby ukończyć nagrania swojego pierwszego albumu. W międzyczasie Krampn opuścił zespół, aby skoncentrować się na innych projektach. Ale podróż APHELIUM AETERNUM dopiero się zaczęła: wreszcie ich pełnometrażowy debiut dociera jako „Dark Interstellar Mysteries”.

Wydany na CD we wrześniu, teraz „Dark Interstellar Mysteries” zasługuje na winylowe wydanie. Wrót gwiazd otwiera się, a tam stoją APHELIUM AETERNUM, obserwując swoje zimne królestwo!

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj