Skip to main content

Animations to polski zespół grający metal progresywny założony w 2006 roku w Jaworznie. Do tej pory zespół wydał cztery albumy, a jego debiutancki album „Animations” ma już prawie 340 tyś. odtworzeń na youtube. Animations grali trasy w kraju i zagranicą, występując z takimi zespołami jak np. Trivium. Zapraszani byli na na wiele festiwali – m.in. Metal Mania, Metal Fest, Metal Hammer Festival, ProgPower Europe, czy Cieszanów Rock Festival. 

Nowy singiel 'Visions’ to pierwszy utwór zespołu napisany i zaśpiewany po polsku. 'Visions’ składa się z dwóch części. Pierwsza z nich jest o maskach, które ludzie codziennie zakładają unikają pokazania prawdziwych oblicz innym, często kosztem osobistych tragedii. Druga część utworu to sentymentalna podróż do czasów beztroski, którą każdy z nas porzuca wraz z upływem czasu.

Singiel 'Visions’ zapowiada nowy, piąty album Animations. Płyta „Contemporary Guide to Modern Living” ukaże się na jesieni tego roku.

W trakcie trwania kariery w zespole dochodziło do licznych zmian w składzie, obecnie Animations to:
Frantz Wołoch – wokal
Bartek Bisaga – bas
Kuba Dębski – gitary
Kuba Galwas – perkusja

Linki:
https://www.facebook.com/animationsofficial
https://www.animations.com.pl/
https://www.youtube.com/@animationsofficial

Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj