Skip to main content

Wydawca: Earache Records

Czego potrzeba do ubarwienia nudnego, mokrego, poranka po długim weekendzie? Niektórzy sięgają po czekoladę, a ja wyciągnęłam rękę do strumienia krwi wylewającego się z porozcinanych trzewi pani z rogami. Skrajnie inną od poprzedniego albumu okładką wita nas dzisiaj And Hell Followed With– chłopcy z Detroit grający deathcore. Wiedząc jaką miłością pałam tego gatunku  i tym podobnych z ironicznym uśmiechem zapodałam więc „Proprioception” i co? I yyy nie tego się spodziewałam.

Od otwierającego, instrumentalnego „Mara” słychać, że mamy do czynienia z muzykami, którzy wiedzą do czego służą ich instrumenty. Gitarzysta się nie męczy, z perkusistą zapierdalają ostro, szybko i agresywnie. Do tego ciężaru dodaje bas, którego „gołym uchem” nie wyłapiesz. Charakteru nadają  typowe zwolnienia i kontrastujące z ciężarem muzyki melodyjne gitary. Wokalista też wie co robi, co prawda coś jakby skrzeczenie pozostawia wiele do życzenia, ale jego growl wprawił mnie w wibrowanie hehe

Z drugiej jednak strony, mimo pozornej różnorodności, tych wszystkich zwolnień, przyspieszeń, kilku wersji używania gardła jest, cholera, nudnawo. Niemal każdy numer schemat ma taki: napierdalamy napierdalamy i nagle sru- zwalniamy. I mimo, że całokształt generalnie robi solidny rozpiździel w mózgu, w innych narządach pewnie też to jest to za bardzo przewidywalne jak dla mnie i po szóstym przesłuchaniu staje się w sumie jakby nijakie. Wniosek z tego taki, że ponad przeciętność tą płytą Amerykanie się nie wybili.

Plus za pierwsze 8 minut krążka i za zaskakujące „Perpetual Abyssma”. To by było na tyle.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

01. Mara
02. This Night Is The Coroner’s
03. Deadworld Reclamation
04. In Vastness, I Transfigure
05. Rotting Procession
06. Dismantle
07. One Of The Swarm
08. A Welcome Displeasure
09. Those Now Sleep Forever
10. From Burning Sentiments
11. VenomSpitter
12. Perpetual Abyssma
Twisted
34 tekstów

Newsy

Dziesiąty album Holocaust

OracleOracle13 kwietnia 2019
Newsy

Nowy album Ursus

OracleOracle30 sierpnia 2011

Skomentuj