Skip to main content

31 marca premierę miało najnowsze wydawnictwo space rockowego AMPACITY, które na początku tego roku ogłosiło reaktywacje! Album zatytułowany po prostu „IV” to sześć utworów będących wypadkową space rocka, krautrocka, stonera i rocka psychodelicznego. Wydawnictwo ukazało się nakładem labelu Piranha Music.

POSŁUCHAJ:

lub na popularnych platformach streamingowych.

Wiosną zespół wyruszy w trasę koncertową promującą nowy album i zawita do 6 polskich miast wraz z zespołem DOLA:

5 maja – Poznań / Pod Minogą
6 maja – Warszawa / Hydrozagadka
7 maja – Toruń / NRD
12 maja – Wrocław / Liverpool
13 maja – Kraków / Alchemia
14 maja – Katowice / Katofonia

BILETYhttps://goout.net/pl/ampacity/pzqbptf/

Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta „Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa („Superluminal” w 2015 oraz „The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie, nowe wydawnictwo oraz trasę koncertową.


Album można zamawiać na stronie wydawcy:

AMPACITY W SIECI:

www.facebook.com/ampacityband
www.instagram.com/_ampacity_/

Oracle
17072 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj