Skip to main content

amelus demo coverWydawca: Till You Fuckin Bleed

Na australijskiej scenie co i rusz pojawia się nowy, warty uwagi twór. Niedawno zapoznałem się z jednym z nich.

Amelus się zowie i nakurwia sobie death metal – niniejsze demo zostało zaś nagrane jak sama nazwa wskazuje w zeszłym roku, ale dopiero parę tygodni temu ukazało się ono na fizycznym nośniku. Jeszcze lepiej – na taśmie, czyli nośniku dla demówek idealnym. Na samym zaś demo znajdują się trzy utwory nawiązujące do wczesnych dzieł takiego Cannibal Corpse (zwłaszcza zaś do pierwszej płyty), Vader, Sinister i jakżeby inaczej – Autopsy. A w także Incantation (choć nie ma tutaj aż tak wiele charakterystycznego dla tego zespołu mulenia) bądź Cianide na przykład. Brzmi tak jak na demo przystało – surowo, acz mocno, jest też brud i szorstkość kompozycjami oraz tak zwanym klimatem nawiązując do mrocznych lat dziewięćdziesiątych. Trzy utwory z „Demo 2013” bardzo ładnie mi się kręcą i spełniają swoją rolę – po pierwsze zgniatają jądra, po drugie, robią ochotę na więcej.

Taśma powinna być jeszcze dostępna w dość śmiesznej cenie, więc jeśli tylko nie macie długów w spółdzielni mieszkaniowej i u swojego ulubionego barmana to postarajcie się dostać ten materiał.

Ocena: 8/10

Amelus znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/AmelusAu?fref=ts

Tracklist:

1. Fathers from the Dead    
2. Charred    
3. Crypt of the Amelus
Oracle
16864 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Zealot Cult debiutuje

OracleOracle29 września 2018

Skomentuj