Skip to main content

Norwescy pionierzy dark metalu AETERNUS podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Pierwszym owocem współpracy będzie nowy album, który ukaże się w 2023.

„Dla tych z Was, którzy śledzą nas na kanałach społecznościowych, nie jest tajemnicą, że nagrywamy nowy album,” komentuje AETERNUS. „Z przyjemnością informujemy, że ukaże się on nakładem Agonia Records, z którą podpisaliśmy umowę. Ciężka praca Agonii i oddanie jej artystom nie pozostało bez echa i wierzymy, że będą dla nas świetnym partnerem.”

AETERNUS został założony przez Aresa w 1993 w Bergen w Norwegii. Zespół uznaje się za twórcę dark metalu; gatunku łączącego black metal i death metal z elementami muzyki klasycznej i folkowej. Charakterystyczne brzmienie AETERNUS opiera się na znakomitych gitarach i zapadających w pamięć, melodyjnych przerywnikach.

Powstały w 1993 AETERNUS wydał demo „Walk My Path” (1994), a następnie trafił pod skrzydła swojego pierwszego wydawcy, View Beyond Records, sumptem którego ukazała się kultowa dziś epka „Dark Sorcery” (1995). Dwa lata później, już jako artysta Hammerheart Records, AETERNUS wypuścił debiutancki album „Beyond the Wandering Moon” (1997). Formacja koncertowała przez całe lata 90-te aż do czasu wejścia w nowe tysiąclecie. Dzieliła scenę z takimi zespołami jak Deicide, Behemoth, Cannibal Corpse, Mayhem, Emperor, Marduk, 1349 i Aura Noir.

Po wielu zmianach w składzie i restrukturyzacji, rok 2013 rozpoczął nową erę dla zespołu wraz z wydaniem „…And the Seventh his Soul Detesteth”. Z pierwotnego składu pozostał tylko członek-założyciel Ares. Z nowym duchem, który zapanował w zespole, po latach ciszy, AETERNUS powrócił na scenę, koncertując w Europie i grając na wielu festiwalach. W tym okresie zespół po raz pierwszy wystąpił w Stanach Zjednoczonych na Maryland Deathfest przed wypełnioną po brzegi salą.

W 2018 roku AETERNUS wydali swój ósmy i ostatni album „Heathen”. Aby wesprzeć wydawnictwo, zespół odbył swoją pierwszą trasę koncertową po Ameryce Łacińskiej, grając w Meksyku, Kolumbii, Brazylii i Argentynie, w tym na kilku festiwalach w Europie, aż do czasu, gdy pandemia zatrzymała działalność koncertową zespołu. AETERNUS spędził ten okres pracując nad dziewiątym albumem, który ma się ukazać w 2023.

Skład:
Ares – gitara, wokal
Gorm – gitara
Eld – bass
Phobos – perkusja
AETERNUS on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/Aeternusofficial/
Instagram: https://www.instagram.com/aeternusofficial/

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec

Oracle
17028 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj